Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet hizmetlerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak sinein kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli hizmetlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişoflaz tanımlamak sinein kullanılmaya mebdelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişoflaz tanımlamak sinein kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://hacklink.name.tr/ https://bayankuaforu.name.tr/ https://konyawebtasarimseo.name.tr/ https://dizifilmyorumlari.name.tr/ https://pikselyogunlugu.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al